To niesamowite jak pomaga masaż.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek czy skorzystać z masażu ? Bez namysłu odpowiedz sobie TAK.

Masaż to jedna z najstarszych metod uzdrawiania. Swoje odmiany masażu funkcjonowały np. w Indiach, Chinach, Filipinach, Hawajach, Japonii, Egipcie, Tajlandii. Analizując można by doszukać się jeszcze innych miejsc na świecie w których stosowano przed wiekami masaż jako formę leczenia.

Po co mi wiedza o mięśniach ?

Ciało ludzkie składa się opisując je w skrócie z kości, mięśni i narządów wewnętrznych. Wszystko to jest ze sobą ściśle połączone siecią naczyń krwionośnych, limfatycznych, nerwowych i różnych tkanek. Kości tworzą szkielet. Dzięki stawom szkielet może zmieniać swoje ułożenie. Do zmiany ułożenia potrzeba jednak mięśni. To one zapewniają właściwe położenie szkieletu. Dzięki mięśniom możemy poruszać rękami, nogami patrzeć w lewo lub do góry. Mięśnie mamy w pośladkach dzięki czemu możemy wygodnie i bezboleśnie siedzieć nawet na twardym podłożu. Mięśnie mamy w podeszwie stopy po których miękko i bezboleśnie chodzimy na bosaka po twardym i wyboistym podłożu. Mięśnie mamy na głowie, dzięki którym możemy poruszać np., włosami lub uszami. Mięśnie mamy na nosie dzięki którym możemy poruszać nosem. Powieki zamykamy dzięki mięśniom. Wszystko co się rusza w ludzkim ciele można stwierdzić, że rusza się dzięki mięśniom. Są na plecach, i brzuch. Dzięki mięśniom stoimy wyprostowani. Mięśnie okrywają całe nasze ciało. Ilość mięśni w ludzkim ciele jest różnie podawana. Podręczniki podają wartości od 300 do 600. Przeciętnie szacuje się na ok. 400 po 200 na każdą połowę ciała.

Czy potrafisz nazwać choć jeden z mięśni i podać do czego służy ? Spokojnie. Nie musisz tego wiedzieć. Od tego są masażyści. Masażysta to osoba która zna mięśnie i potrafi podać ich zastosowanie. Gdy boli „coś” to właśnie masażysta wie jak to „coś” uzdrowić.

A teraz wyobraź sobie, że bolą Cię plecy. Co zrobisz ? Weźmiesz tabletkę przeciwbólową ? Możesz. Ale to nie usunie bólu na dłużej. Pamiętaj, że tabletka to „chemia” którą magazynujesz w organizmie.

Co więc jest takiego dobrego w masażach ?

Masaż jest fizycznym oddziaływaniem na mięśnie. Masaż może być wykonany z użyciem aparatury np. maty masującej, lub ręcznie przez masażystę. Ten drugi sposób jest nieoceniony z racji znajomości przez masażystę tego co robi. Mata masująca nie wie jak wykonać masaż, z jaką siłą, jak szeroko, w którym miejscu. Nie potrafi doradzić. A masażysta … to co innego. Masażysta stosując różnego rodzaju techniki oddziałuje zatem na mięśnie we właściwy dla danej osoby i sytuacji sposób. Masażysta również doradzi to co najlepsze w danym momencie. Masaż powoduje przyspieszenie przepływu krwi. Szybciej krążąca krew wypłukuje z organizmu wadliwe substancje przemiany materii. Organizm staje się „zdrowszy” a mięśnie szybciej się regenerują dzięki czemu przestają boleć. Ciało prostuje się uzyskując prawidłową postawę. Normalizuje się działanie układu nerwowego i krwionośnego. Zmniejsza się ciśnienie krwi. Organizm staje się bardzie odporny na infekcje i przeziębienia. Ustępują bóle głowy. Lepiej się sypia. Sen staje się spokojniejszy. Organizm mniej się męczy wykonując prace fizyczne. Jest sprawniejszy i wytrzymalszy. Człowiek staje się pewniejszy siebie i zdrowszy.

I to wszystko dzięki masażom. A czy tabletka przeciwbólowa da to samo ? Oczywiście, że nie.

Namacalne dowody.

Jeżeli zastanawiasz się, czy masaż naprawdę pomaga, zapytaj kogoś kto był na masażu. Niech sam odpowie. Jeżeli masaż był tym czego potrzebował to odpowiedź na pewno będzie pozytywna.

Przemysław Gajek

Masażysta w Architekci Piękna Gabinet Kosmetyczny i Masażu

Tags:

Sentencja

Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość.

 

Nasz adres

Architekci Piękna


ul. Sączewskiego 31
42-500 Będzin

Telefon: +48 888 666 546
E-mail: gabinet@piekno.eu

Nasz Facebook