Skóra Sucha

Skóra Sucha

Sekret efektywnych zabiegów to moje dłonie, oraz spersonalizowane kosmetyki dobrane indywidualnie pod skórę moich klientów.

Jeżeli Twoja skóra:

  • jest cienka, matowa, zszarzała i szorstka w dotyku, łuszczy się,
  • ujścia mieszków włosowych nie są nadmiernie rozszerzone,
  • nie występują w niej zaskórniki,
  • łatwo tworzą się na niej liczne drobne zmarszczki,
  • z wiekiem szybciej się starzeje,
  • jest podatna na uszkodzenia wskutek działania czynników atmosferycznych.

Odczucia toważyszace: pieczenie, uczucie ściągania, świąd.

Klika słów o skórze suchej.

Cera sucha jest wymagająca w pielęgnacji, ale warto o nią zadbać. Maleje wówczas ryzyko odwodnienia skóry, a twarz dłużej wygląda młodo i świeżo.

Cera sucha jest cerą trudną do pielęgnacji i szybciej się starzeje, ponieważ jest mało elastyczna, szorstka, matowa, cienka, prawie pergaminowa.

Zabiegi kosmetyczne spłycają liczne, drobne zmarszczki spowodowane brakiem odpowiedniego nawilżenia skóry, czego efektem jest zlikwidowanie przesuszenia, a skóra staje się aksamitna. Przywracają skórze jędrność, zaopatrują ją w wilgoć.

Skóra sucha wymaga usunięcia martwego naskórka, wygładzenia skóry, uzupełnienia niedoboru wilgoci, nawilżenia i rewitalizacji.

Zabiegi polecane to takie, które optymalnie pielęgnują skórę suchą. Zawierają specjalnie dobrane substancje czynne,

które regulują gospodarkę wodno-lipidową w skórze oraz aktywizują jej naturalne mechanizmy do produkcji substancji nawilżających i natłuszczających. Zaopatrują skórę w wilgoć, czysty tlen zwiększają aktywność komórek skóry.

Dzięki skoncentrowanej dawce energii i nawilżenia skóra zyskuje gładkość i elastyczność. Podczas wizyty omawiana jest również pielęgnacja domowa, ponieważ przy nieprawidłowej pielęgnacji i używaniu niewłaściwych kosmetyków spowodujemy, że bardzo szybko stanie się cerą wrażliwą.

Porady:

Do mycia należy używać letniej, a nie gorącej wody - ryzyko wymycia lipidów, wchodzących w skład lipidowej bariery ochronnej

Zamiast mydeł powinno się stosować syndety. Zwykłe mydło może częściowo usunąć lipidy wchodzące w skład cementu międzykomórkowego oraz składniki NMF (naturalny czynnik nawilżajacy skórę). To z kolei przyczynia się do występowania nadmiernej suchości skóry po myciu).

Bardzo ważny jest też czas w jakim nałożymy preparat nawilżający.

Należy szybko (do 2 - 3 minut) uzupełnić naruszoną po myciu barierę ochronną naskórka. Jest to tzw. reguła 3 minut która ma na celu zmniejszenie transepidermalnej ucieczki wody.

Dzwoń, pisz, rezerwuj termin! Ten zabieg jest dla Ciebie ;-)

☎ 888 666 546

 

 

Date

21 kwiecień 2019

Tags

Dermokosmetyka

Sentencja

Nie ma sytuacji bez wyjścia kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno odetchnij popatrz spadają z obłoków małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia.

(ks.Jan Twardowski)

Nasz adres

Architekci Piękna


ul. Sączewskiego 31
42-500 Będzin

Telefon: +48 888 666 546
E-mail: gabinet@piekno.eu

Nasz Facebook